Zdobyć zaufanie klientów. Podstawy, które każdy przedsiębiorca musi znać i stosować! - Urszula Marketing

Urszula Marketing

26 listopada 2011

Zdobyć zaufanie klientów. Podstawy, które każdy przedsiębiorca musi znać i stosować!

Większość z nas zapewne wie, że klient to “król Słońce”; wszystko kręci się wokół niego. Ci przedsiębiorcy , którzy nie słyszeli jeszcze o tym … powtarzam : klient jest najważniejszy ! Od jego bowiem decyzji zależy jak wysokie będą zyski firmy!

Dlatego też, budowanie zaufania klientów i jednocześnie wiarygodności firmy, to jedno z najistotniejszych, jak nie najważniejsze, z zadań, które musi zostać « wykonane » przez właścicieli przedsiębiorstw. Piszę tu o « wykonaniu », bowiem na zdobywanie zaufania klientów składa się wiele technicznych kroków.

A oto kilka oczywistych, ale godnych powtórzenia zasad :

  • Stwórz profesionalny adres email : zawierający nazwę przedsiębiorstwa w domenie np. info@mojbiznes.pl . Adres email w stylu superman78@wp.pl nie brzmi poważnie.
  • Zainswestuj w firmowe wizytówki – wybierz te wysokiej jakości (nie drukowane samodzielnie w porze kolacji, w domu). Nie wybieraj wymyślnego design (chyba, że prowadzisz biznes związany ze sztuką) ; proste i eleganckie = profesjonalne.
  • Załóż stronę internetową – w dniu dzisiejszym, 99% biznesu odbywa się w Internecie lub dzięki Internetowi. Strona przedsiębiorstwa stanowi więc tu obowiązkowy krok w celu budowania wiarygodności firmy.
  • Przedstaw klientom profil firmy – opisz na stronie internetowej, kto kryje się za nazwą Twojej firmy. Dodaj trochę historii przedsiębiorstwa.
  • Postaraj się o dobre, szczegółowe referecje – poproś najlepszych klientów o krótką, ale dająca wiele ważnych detali opinię przedstawiająca w pozytywnym świetle Twój biznes.
  • Stań się ekspertem w Twojej dziedzinie.

I najważniejsze : zwracaj się DO KLIENTA. Skup się na nim i jego potrzebach, a nie na firmie. Mow do niego i o nim “Pan/Pani”, a nie “Ja/Moja firma”.

Urszula PHELEP

——————-

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, proszę kliknij w „Lubię to!”, Re-tweet jeśli posiadasz konto na Twitter lub zamieść link do artykułu na Twojej własnej stronie. Dziękuję!

zdjęcie pochodzi ze sklepu Etsy claylicious

, , , , , , , , , , , , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona.