Wyznacz sobie najważniejsze zadanie w danym dniu

Urszula Marketing

12 września 2013

Wyznacz sobie najważniejsze zadanie w danym dniu

4

Jestem osobą raczej zorganizowaną, jednak jeszcze całkiem niedawno zdarzały mi się dni i tygodnie całkowitego chaosu w domu i w pracy. Mimo przygotowanej z wyprzedzeniem (długiej!) listy rzeczy do zrobienia, gubiłam się w tym, co mam wykonać natychmiast, a które z zadań mogę zostawić na później. Postanowiłam coś z tym zrobić!

Wiele ostatnio pisze się w internecie na temat minimalizmu, porzucania zbędnej ilości rzeczy i skoncentrowaniu się tylko na tym co niezbędne w życiu. W jednym z artykułów na ten temat przeczytałam o metodzie JEDNEJ NAJWAŻNIEJSZEJ RZECZY i dostałam olśnienia. To jest to, czego mi potrzeba!

Metoda ta jest tak banalnie prosta, aż nie wierzy się w jej skuteczność, a jednak …

Na czym ona polega:

Wyznacz sobie jedną najważniejszą rzecz dziennie do zrobienia – będzie to zadanie, które jest niezbędne lub bardzo ważne dla Ciebie w danym dniu.

Ja postanowiłam zapisywać sobie w przeddzień takie właśnie zadanie do wykonania i robię je natychmiast rano w danym dniu, zanim jeszcze rozpocznę inne rzeczy (np. sprawdzanie Facebooka, czy poczty elektronicznej). Wiem, bowiem z własnego doświadczenia, że kiedy zabieram się za coś innego i przekładam to, co powinno być istotne do wykonania, to albo robię tę rzecz pod koniec dnia w pośpiechu (często późno w nocy), albo w ogóle zapominam o niej.

A oto, jeszcze jeden z moich sekretnych tajników jeśli chodzi o metodę Jednej Najważniejszej Rzeczy: robię coś, co związane jest z wyznaczonymi przeze mnie celami w życiu – czyli jest to naprawdę ważna sprawa! Co jakiś czas spisuję sobie listę marzeń, projektów i planów zawodowo-życiowych i staram się realizować je punkt po punkcie używając właśnie techniki Jednej Najważniejszej Rzeczy.

Jaka to wielka ulga, kiedy taki ważny punkt dnia zostanie już za nami. Czujemy się wówczas lekko oraz w pewnym sensie „spełnieni”. Oczywiście na mojej liście rzeczy, znajdują się także inne punkty, ale o wiele mniej istotne, których wykonanie można przełożyć na inny moment.

A jakie są Wasze metody na wykonywanie ważnych zadań w ciągu dnia?

, , , , ,

  • Dziękuję Ulu za radę 🙂 muszę ją wprowadzić na stałe do mojego życia to może powoli pokonam chaos który panuje dookoła mnie 🙂
    Pozdrawiam cieplutko