Instagram Stories – 6 sposobów na używanie Instagram Stories dla biznesu (pełny przewodnik – część 2) - Urszula Marketing

Urszula Marketing

7 czerwca 2017

Instagram Stories – 6 sposobów na używanie Instagram Stories dla biznesu (pełny przewodnik – część 2)

Jak używać Instagram Stories dla biznesu?

W moim poprzednim artykule na temat Instagram Stories opisałam jak używać tej funkcji na Instagramie w sposób techniczny. Była mowa o rodzajach Stories, naklejkach i oznaczaniu innych.

Dziś zaproponuję Ci kilka sprawdzonych sposobów na świetne użycie Stories dla Twojego biznesu.

6 SPOSOBÓW NA UŻYWANIE INSTAGRAM STORIES DLA BIZNESU

Poniższe przykłady są idealne dla każdego rodzaju działalności biznesowej. Nie ograniczaj się jednak wyłącznie nimi – rusz wyobraźnią, przeanalizuj funkcjonowanie Twojej firmy i używaj Stories również na swój własny sposób.

Do promocji na Instagramie i w innych mediach społecznościowych, z pewnością przyda Ci się ta bezpłatna CHECK-LISTA.

Przedstaw kulisy Twojej działalności

Uwielbiam Stories za to, że … nie muszą być idealne i świetnie edytowane (w ogóle nie wymagają edycji!). Łapię po prostu za telefon i kręcę video lub robię zdjęcia, czy boomerang (forma gifu). Staram się przynajmniej co drugi dzień przedstawiać to, jak prowadzę moją działalność zza kulis. Ciekawość i chęć podglądania innych leży w ludzkiej naturze, dlatego też pokazanie zaplecza Twego biznesu i bloga pozwoli zaspokoić te emocje, ale przede wszystkim pozwoli przedstawić Ciebie i Twoich pracowników jako ludzi z krwi i kości.

Pokaż proces tworzenia produktu

Zanim zaczniesz nawet kreować produkt, możesz już o nim mówić na Stories, przedstawić jego plan, Twoją ekscytację co do samego aktu tworzenia, a następnie odkrywać kolejne etapy tworzenia produktu, ilość czasu i energii poświęconych na tę rzecz oraz wartość jaką przyniesie on przyszłym kupującym.

Odpowiadaj na pytania

Poproś obserwujące Cię osoby (możesz to zrobić w Stories lub pod postem w profilu Instagram) o zadawanie Ci pytań w określonej dziedzinie biznesowej. Powiadom również kiedy i jak będziesz na nie odpowiadała. Nie rób jednak tego jeśli masz bardzo małą ilość obserwatorów – możliwe bowiem, że nie otrzymasz wówczas oczekiwanej reakcji (czytaj: zero pytań).

Twórz serię mini-artykułów

Nie musi to być długi tekst, wystarczy opublikowanie najważniejszych punktów z posta blogowego i przedstawienie ich w odpowiedniej formie (jak np. poniżej), by edukować ludzi, ale i zachęcić ich do zajrzenia na stronę lub bloga.

Promuj nadchodzący event

Moja rada: dobrze jest to zrobić na Instagram Live (“Na żywo”).

Stwórz na osi czasu Instagrama post z odpowiednim zdjęciem lub grafiką zapraszających Twoich obserwatorów na Live, gdzie chciałabyś ich o czymś poinformować (oczywiście nie ujawniaj niespodzianki). Pamiętaj, by link do danego eventu/produktu był prosty do zapamiętania. Podepnij go w czacie podczas Live.

Przedstaw swoją ekipę pracowników

Jeśli pracujesz ze swoim team’em, przedstaw każdego jego członka z osobna na Stories. Możesz zadać im po jednym pytaniu i nagrać odpowiedzi (np. „Czym zajmujesz się w firmie?” lub coś bardziej na luzie i z humorem np. „Gdybyś był dziś kolorem, to jakim?”), pokazać stanowisko pracy, zrobić zdjęcia lub video zza kulis, itp. Może nawet zaproponuj im od czasu do czasu samodzielne tworzenie Stories na firmowym profilu Instagram?

Video, Live’y i dokumentowanie codzienności, to przyszłość (a może już teraźniejszość?) mediów społecznościowych. Na takich platformach jak Instagram, czy Facebook nie chodzi o czystą promocję i mówienie wyłącznie o sobie, czy o swoim produkcie, ale również o dawanie wartości, nawiązywanie bliskich kontaktów z obserwującymi oraz budowanie z nimi w ten sposób zaufania. Pomyśl, co Twoi obserwatorzy, a tym samym potencjalni klienci, chcieliby znaleźć w takich Stories? I daj im to.

, , , , , ,

  • Wykorzystam zdecydowanie, radziłaś robić video to Insta Stories będą pierwszym krokiem 😉

  • Dobre wskazówki Ula! Dzieki za nie!:)