Sobotnia czytelnia - #8 - Urszula Marketing

Urszula Marketing

10 czerwca 2017

Sobotnia czytelnia – #8

Sobotnia czytelnia to nowe wartościowe posty oraz podcasty z ostatnich tygodni związane z działalnością online.

Do poczytania w weekend przy kawie.

SOCIAL MEDIA:

Jak szukać klientów i zleceń na LinkedIn? (blog Cyfrowi Nomadzi)

„Pierwszym kluczem do zrozumienia tego, jak działa LinkedIn, jest fakt, że serwis ten jest przeznaczony dla profesjonalistów.” LinkedIn to niezwykle szybko rozwijająca się w ostatnich miesiącach platforma społecznościowa – w końcu zaczyna ona iść w odpowiednim kierunku. Nie jest to jednak medium, na którym szukamy klienta w podobny sposób co na np. Facebooku czy Instagramie – tutaj liczy się przede wszystkim tworzenie sieci kontaktów profesjonalnych. Jak znaleźć więc zlecenia jako freelancer na LinkedIn przedstawia świetnie artykuł Cyfrowych Nomadów.

BLOG:

Przewodnik SEO dla bloga i blogera (blog Szkoła Blogowania)

“SEO to działania, dzięki którym podnosisz widoczność swojej strony/bloga w wyszukiwarkach internetowych.” SEO, to dla niektórych osób temat tabu – wiedzą, że przynosi ono spore korzyści blogowi, ale nie maja pojęcia od czego zacząć – w rezultacie pomijają tworzenie go na blogu. W tym poście wytłumaczyłam podstawy SEO w najprostszy sposób z możliwych.

Automatyzacja bloga – jak oszczędzam czas (blog Jest Rudo)

Dziękuję Ci dobra kobieto Natalio za ten post! Sama już od dawna wykonuję podobne czynności, ale dobrze jest o tym mówić (pisać), by przekonać do podobnych działań innych blogujących. Wielu z nich bowiem niesamowicie traci czas na to, co mogłoby być zautomatyzowane.

ROZWÓJ BIZNESOWY:

Chcesz pisać lepsze teksty? Poznaj trzy etapy pisania (blog Paweł Tkaczyk)

„Nie zaczynaj pisania od otwarcia komputera i edytora tekstu!” Polecam każdy post na stronie Pawła! Uwielbiam jego styl pisania, porady oraz to, jak używa storytellingu w swoich artykułach. Dlatego ostatni jego wpis jest tak bardzo wartościowy, bowiem Paweł odkrywa tu sekrety tego, jak tworzy teksty.

3 błędy, które popełniłam tworząc mój pierwszy elektroniczny infoprodukt (TheOwner&Co)

„Dziś rynek produktów elektronicznych wygląda zupełnie inaczej niż wtedy – popyt i konkurencja są dużo większe. Jednak proces ich tworzenia polega na tym samym.” Czytając tekst Kasi, przypomniało mi się, jak sama kreowałam mój pierwszy infoprodukt. Rany, popełniłyśmy podobne błędy!

MARKETING:

Marketing kancelarii prawnych – wywiad z Szymonem Kwiatkowskim (blog Achmielewska)

„Kancelarie zauważają, że potrzebują działań marketingowych i promocyjnych.” Marketing prawniczy to mało popularny temat (przyznam się, że sama nie znałam go), ale z drugiej strony, nie powinno nas to w końcu dziwić – aktualnie bowiem, każda działalność potrzebuje pomocy w promocji.

ORGANIZACJA CZASU:

Podcast: Jak planować i działać, aby mieć rezultaty (blog Po Nitce Ariadny)

“Osoba produktywna to taka, która realizuje to, na czym jej zależy, bez przepracowywania się.” Ja ciągle walczę z odpowiednią organizacją czasu i działaniami w moim biznesie – dlatego praktycznie pochłonęłam ten podcast Ariadny.

URSZULA MARKETING U INNYCH:

Podcast: Jak zbudować zaangażowaną społeczność online? (blog Tuz Przy Uchu)

W wywiadzie z Kasią rozmawiałyśmy o skutecznej promocji online, o organizacji i pracy zdalnej z domu. O tym jak ocenić kiedy już jest ten moment kiedy warto zrezygnować z etatu i przejść na „swoje”. Jak zbudować zaangażowaną społeczność wokół Twojego biznesu, produktu, idei. Jakimi zasadami rządzi się biznes online, oraz jak powinieneś prowadzić swoją grupę na Facebooku?

SPOTKANIA/SZKOLENIA:

Konferencja POLCASTER – 17 czerwca w Warszawie. Rejestracja TUTAJ bezpłatna.

Miłego weekendu!

, , , , ,