10 korzyści z używania reklam na Facebooku - Urszula Marketing

Urszula Marketing

2 lutego 2018

10 korzyści z używania reklam na Facebooku

Dawno, dawno temu, z jakieś 3 lata temu (to ogromny szmat czasu w świecie online!), pewna drobna brunetka postanowiła zarobić na swoją czteroosobową rodzinę, zapewnić lepszą przyszłość swoim dzieciom oraz uwolnić męża od mało płatnej pracy, której nie lubił.

Postanowiła więc zacząć od świata online, od blogowania, a następnie, od tworzenia webinarów uczących używania platformy Picmonkey. Nie była nikomu znana, nie miała żadnej społeczności wokół swojej działalności, blogowanie (blog o weganizmie) porzuciła, by rozwijać się w świecie marketingowym.

Zaczynała od całkowitego ZERA.

Jej webinary zaczęły zbierać setki, a następnie tysiące zapisów. Wykorzystała to do sprzedaży pierwszych produktów (konsultacji), a następnie kursów online.

Po ponad roku działań online zarobiła ona 750 tys. dolarów, po dwóch latach jej biznes liczony był w milionie dolarów.

Ta kobietka nazywa się Kimra Luna i dziś nie jest już brunetką, ale … ma po prostu bardzo kolorowe włosy, kolczyk w nosie i pełno tatuaży. Zawsze i wszędzie powtarza, że gdyby nie reklamy na Facebooku, których użyła do przyciągania ludzi na swoje webinary, nigdy nie byłaby w miejscu, w którym aktualnie znajduje się, i to tak szybko.

Czy ta krótka historia Kimry zainspirowała Cię i dała do myślenia co do wartości, jaką mogą wnieść reklamy FB do Twojego biznesu?

To narzędzie, które przynosi naprawdę pozytywne rezultaty i to z prędkością światła.

Warto inwestować pieniądze w coś, co działa i przynosi rezultaty. Reklamy FB są tego najlepszym przykładem.

Oto inne z korzyści z reklam.

10 korzyści z ich używania reklam na Facebooku

Zacznijmy od najważniejszego:

1. Twoi klienci spędzają większość czasu na Facebooku

Czy wiesz, że ludzie spędzają prawie połowę swojego czasu online właśnie na Facebooku. Ponad 1,8 miliarda użytkowników Facebooku sprawdza swoją oś czasu kilka razy dziennie. Ludzie zazwyczaj dziwnie patrzą na osoby, które nie posiadają profilu FB – posiadanie konta na Facebooku stało się bowiem czymś praktycznie „obowiązkowym” dla każdego z nas (nie wiem, czy cieszyć się z tego, jako biznes, czy płakać, jako człowiek? Ale takie są fakty).

2. Docierasz nimi do odpowiedniej dla Twojego biznesu grupy docelowej

Tworząc reklamy, ustalasz samemu to, do jakiej grupy osób będą one skierowane. Reklamy FB nie hulają sobie po osiach czasu wszystkich zapisanych na tej platformie ludzi, ale to Ty wyznaczasz ich dane (płeć, wiek, miejsce zamieszkania, język) oraz zainteresowania. Trafiasz więc z reklamami do Twojego Idealnego Klienta/Czytelnika, a nie do kogoś przypadkowego.

3. To jedna z najtańszych forma reklamy internetowej

Jak nie najtańsza! Każdy zestaw reklam dysponuje osobnym budżetem i może on kosztować minimum 2 zł na dzień, a może być to 7 zł lub więcej. W zależności od celu reklamy. Powiedz mi teraz, jaka gazeta, radio, czy telewizja lub inne miejsca w internecie wezmą od Ciebie 2 zł za jeden dzień promocji Twojego produktu?? Żadne.

4. Budujesz dzięki nim szybko listę mailingową (listę potencjalnych klientów)

Biorąc przykład Kimry Luny: dzięki osobom zapisującym się na jej webinary (a przyciągała zapisy poprzez reklamy), budowała ona tak szybko swoją listę mailingową, że kiedy wypuściła pierwsze konsultacje osobiste za 2000$ od głowy, nie miała problemu z ich sprzedażą.

Tworząc reklamy, pamiętaj o tym, by proponować w nich bezpłatne produkty lub usługi, które będą zwiększać i rozbudowywać Twoją listę. Ludzie są bardziej skłonni do kliknięcia i pobrania czegoś darmowego, niż wyciągania portfela do kupienia płatnego produktu.

5. Są proste w obsłudze

Ci, którzy twierdzą, że tworzenie reklam FB to skomplikowany mechanizm, to: 1. albo nie zrozumieli tego narzędzia, 2. albo jeszcze nigdy go nie wypróbowali.

Z poziomu fanpage’a można kreować reklamę z palcem w nosie (kilka kliknięć i gotowe!). Co do Menedżera Reklam, to ma on o wiele więcej (ale jakże fascynujących!) funkcji i opcji reklamy. Nie jest to jednak aż tak zawiłe, jakby się wydawało.

6. Budujesz swoją obecność online, jak i markę Twojej firmy

Reklama buduje obecność Twojej działalności przedstawiając jej produkty na osiach czasu określonej grupy docelowej. Dzięki temu, ludzie poznają markę, jej ofertę i zaczynają lubić to, co widzą. Dajesz się im poznać. Jeśli znają Cię, zaczynają lubić produkty firmy, to budzi się w nich również zaufanie – i są bardziej skłonni do kupna Twoich produktów.

7. Zwiększasz sprzedaż Twoich produktów

Patrz powyższy punkt.

Dodatkowo, pomnożysz tę sprzedaż poprzez kierowanie reklam przedstawiających Twoje płatne produkty. Mimo, że nie przynoszą one tak interesujących rezultatów, jeśli chodzi o ilość kliknięć, jak darmowe freebies, to zawsze sprzedaż ta będzie szersza niż bez reklamy.

8. Zwiększasz ruch na stronie i/lub blogu

I nie chodzi mi tutaj o reklamy promujące konkretnie Twój blog lub stronę biznesową, ale o te reklamujące jakiś darmowy produkt znajdujący się na stronie (dokument pdf do ściągnięcia, zapis na webinar, zapis na mini-kurs, audio do pobrania, itp.) lub post blogowy zawierający taki zapis na pobranie czegoś za free. Pamiętaj, by zawsze promować na Facebooku posty, które wpłyną na rozwój Twojej działalności, a nie które przynoszą tylko parę polubień fanpage’a, czy kilka wejść na bloga. To pieniądze wyrzucane w błoto!

9. Masz możliwość mierzenia i analizowania rezultatów

Każda z reklam posiada swoje statystyki, które przedstawiają m.in. ilość kliknięć w reklamę, wydaną sumę za kliknięcie, czy zasięg reklamy, ale nie tylko. W Menedżerze Reklam znajdziesz również takie dane, jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania osób, które kliknęły w reklamę i inne. To ogromnie wartościowe informacje, dzięki którym poznasz ludzi zainteresowanych tym, co proponujesz, jak i zoptymalizujesz na przyszłość swoje reklamy pod odpowiednim kątem.

10. Masz możliwość retargetowania

Retargetowanie oznacza, iż możesz wykorzystać takie dane, jak np.: osoby odwiedzające Twoją stronę www/bloga (lub jedną ze stron na Twoim blogu), osoby oglądające Twoje video na fanpage’u, osoby kupujące jakiś  Twój produkt, czy rejestrujące się, by pobrać coś darmowego, itp. Można potem ponownie dotrzeć do tego klienta, korzystając z grupy niestandardowych odbiorców. Ale najpierw oczywiście kłania się Piksel FB i jego instalacja.

Mogłabym jeszcze kontynuować i dorzucić tu takie punkty, jak to, że reklamy zwiększają zaangażowanie Twojej społeczności, podwyższają współczynnik interakcji z marką, mają wpływ na rozprzestrzenianie się marketingu szeptanego (czyli po prostu poczty pantoflowej), itp.

Będąc marką, biznesem, blogerem, nie da się już ignorować narzędzia, jakim są reklamy FB. Kraniki organicznych zasięgów są aktualnie całkowicie zakręcane, a wśród tego całego szumu, który aktualnie nas otacza, ciężko jest budować obecność firmy i zostać zauważonym. Reklamy FB bardzo ułatwiają to zadanie.

, , , ,

  • Podpisuję się pod tymi punktami, ze swojego doświadczenia wiem i sprawdziłam, że reklama na Facebooku bardzo dobrze działa. Też miałam kilka prób i można powiedzieć, że się trochę tym bawiłam i ciągle podglądam posty sponsorowane u innych.