Pomysły na świąteczną promocję produktów rękodzieła

Urszula Marketing

30 października 2014

Pomysły na świąteczną promocję produktów rękodzieła

Nadszedł ten czas, czas świąteczny! Pewnie teraz otwierasz szeroko oczy i pukasz się w głowę – mamy dopiero połowę października, do świąt jeszcze daleko!

Dla klientów Boże Narodzenie to odległa idea, ale nie dla Ciebie, jako właścicielki sklepu. Im wcześniej pomyślisz o świątecznym przygotowaniu Twoich produktów i ich promocji, tym większe będą szanse na ich sporą sprzedaż. Październik jest najlepszym do tego momentem.

Oto kilka moich propozycji udanej i ciekawej promocji świątecznej:

1. Sekretna promocja świąteczna

Zaproponuj kupon zniżkowy tylko wybranej grupie osób (np. ludziom zapisanym na Twego newslettera, czy publice fan-strony na Facebooku)

2. Specjalna kilkudniowa oferta

Jedynie przez kilka dni (najlepiej do 7 dni) proponujesz klientom wyjątkowe zniżkowe ceny na Twój produkt/Twoje produkty. Pamiętaj, im dłużej trwa oferta, tym dłużej ludzie będą zwlekać i w końcu zapomną o niej.

3. Specjalna cena dla pierwszych klientów

Zaoferuj 10 pierwszym klientom bardzo interesującą zniżkę (np. -50% na wybrane artykuły)

4. Jeden produkt kupiony, jeden produkt w prezencie

Tytuł mówi sam za siebie – jeśli osoba kupi w Twoim sklepie jeden z artykułów, otrzyma drugi za darmo (jednakże, drugi produkt musi mieć niższą wartość od pierwszego – inaczej oferta nie ma sensu)

5. Tutorial w formacie pdf za darmo przy zakupie produktu

Jeśli sprzedajesz rękodzieło, zaproponuj kupującym tutorial w formacie pdf innego z Twoich wyrobów.

6. Darmowa wysyłka

Zero kosztów za wysyłkę produktu, to również świetna promocja, którą klienci lubią i doceniają.

7. Prezent niespodzianka

Kupujący nie wie, co dostanie od Ciebie dodatkowo w prezencie aż do momentu otwarcia przesyłki! Powiadom klientów o wysokiej jakości i odpowiedniej wartości prezentu-niespodzianki, by czyli się oni wyjątkowi i wiedzieli, że nie nabijasz ich w butelkę.

8. Promocja-współpraca z innymi artystami

Zaproponuj właścicielom innych sklepów rękodzieła promocję ich produktów u siebie (rabaty, kupony zniżkowe, karty prezenty, itp.), w zamian za zrobienie tego samego z ich strony. Taka współpraca funkcjonuje zwłaszcza między sklepami posiadającymi podobny typ klienteli.

Powodzenia w Waszej własnej promocji świątecznej!

Jeśli macie jakieś inne pomysły na nią, proszę wstawiajcie te idee w komentarzach pod tym postem.

kropki

, , , , , , ,

  • Promocja-współpraca z innymi sprawdza się w każdej branży, bo dodatkowo “wiąże” klienta ze współpracującymi ze sobą usługodawcami. Jeśli trafi się w potrzeby klienta, to wybierze on tego usługodawcę, który umożliwia mu zniżkę na więcej usług.
    Dobrze, że przypomniałaś o świętach. Ja się zawsze orientuję w grudniu;)
    Pozdrawiam

  • Ulu świetny post, motywuje do tego żeby zrobić coś więcej niż tylko wstawić produkty do sklepu. I faktycznie, ja już czuję oddech świąt i mam obawy że z niczym nie zdążę 🙂