Urszula Marketing

Narzędzia, których używam

Lubię dzielić się tym, co robię i jak to robię w moim biznesie. O narzędziach pisałam już wcześniej na blogu, ale jak wiadomo, posty blogowe prędzej, czy później, giną w archiwum. Taka oddzielna strona z narzędziami, to najlepszy sposób na ich przedstawienie. Mam nadzieję, że znajdziesz wśród nich to, czego szukasz i ta lista okaże się Ci być przydatna!

Weź proszę pod uwagę to, że przy niektórych polecanych narzędziach i platformach używam linków afiliacyjnych. Nie martw się, nie musisz tu niczego płacić! Po prostu klikając w taki link i decydując się na zakupienie dostępu do danej platformy, ja otrzymuję procent od Twojego zakupu. Wszystkie te narzędzia zostały przeze mnie wypróbowane i polecam je z ręką na sercu! Polecałabym je również bezpłatnie, ale korzystam z szansy, jaką dają mi firmy je kreujące, by używać ich programów afiliacyjnych/partnerskich. Nie korzystaj proszę z tych programów, jeśli nie czujesz, że są one aktualnie Ci potrzebne do rozwoju biznesu lub bloga.

Moje ulubione narzędzia i platformy do pasywnego przychodu

WordPress.org dla strony internetowej

WordPress.org to idealna platforma do założenia i rozwijania biznesu oraz bloga, jeśli myślisz o blogowaniu, budowaniu landing pages, newslettera, kreowaniu kursów, darmowych dokumentów do ściągnięcia, profesjonalnego portfolio, itp., to WordPress będzie do tego idealny.

Ovh.pl dla domeny i hostingu

Do zakupu domeny i hostingu dla bloga; osobiście używam Ovh.pl i jak do tej pory, nie miałam z nimi żadnych problemów technicznych, a obsługa klienta jest szybka i pomocna. Ceny są tu bardzo przyzwoite.

Getresponse. pl do email marketingu

Getresponse Idealne do tworzenia listy mailingowej oraz do wysyłania autorespondera (newsletter, darmowe produkty, zapisy na kursy online, itp.).

LeadPages do opt-in’ow (form zapisu)

Tworzenie stron zapisu (optinów), stron sprzedaży, profesjonalnie wyglądających stron statycznych na blogu i kursów online. Mega-łatwe w obsłudze z pięknymi szablonami i … zawsze niezawodne! Więcej o Leadpages napisalam TUTAJ.

WPIdea do kursów online

Wtyczka, którą instaluje się na WordPressie. Pozwala ona na sprzedaż i tworzenie kursów online w bardzo szybki i prosty sposób (wszystko jest tam już gotowe!). Prawdę mówiąc, ratuje życie!

Platformy do planowania i organizacji mediów społecznościowych

Later

Idealna, jak dla mnie, platforma do planowania postów przede wszystkim na Instagramie, której używam już od kilku lat i nie mam ochoty porzucać! Można tu również planować posty w profilach na Facebooku, Pinterescie lub Twitterze.

Recurpost/Hootsuite

Platformy do programowania postów w mediach społecznościowych, które ogromnie oszczędzają czas. Sama używam Recurpost – jest on idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą regularnie publikować posty, ale bez programowania ich na nowo co jakiś czas (raz wpisane do Recurpost posty kręcą się w kółko).

Canva

Program do kreowania grafik, banerów, logo, dokumentów pdf i innych dodatków w profesjonalny sposób. Używam jej do praktycznie wszystkich banerów i grafik w moim biznesie (robię je samodzielnie, bo sprawia mi to frajdę!).

Planowanie i organizacja biznesu

Dropbox

Przechowywanie danych, folderów, zdjęć. Wrzucam wszystkie dokumenty i foldery do Dropbox. Klasyfikuję je w bardzo zorganizowany sposób, by móc potem odnaleźć daną rzecz w ciągu dosłownie kilu sekund. Mam do niego dostęp z telefonu oraz przez internet.

Google Kalendarz

To mój ulubiony kalendarz do zapisywania eventów, spotkań, webinarów, jak i tworzenia w czasie projektów, kursów online i przyszłych postów blogowych; lubię w nim to, że mam go również na telefonie oraz mogę nim dzielić się z innymi osobami (no i jest darmowy).