Korzyści ze strony Twitter dla osób posiadających własny blog - Urszula Marketing

Urszula Marketing

10 października 2011

Korzyści ze strony Twitter dla osób posiadających własny blog

Własny blog to niezmiernie ekscytujące miejsce: dzielimy się na nim profesjonalną wiedzą, ukrytymi pasjami, czy radościami i smutkami codziennego życia. Często jednak, właścicielowi bloga trudno jest znaleźć wielu czytelników zainteresowanych regularnym odwiedzaniem jego strony.  

Zastanawiasz się co może wnieść Twitter na Twój blog? Odpowiedź: o wiele więcej niż tylko kilku dodatkowych czytelników.

Twitter pomoże Tobie w:
– Ulepszeniu jakości bloga
– Poznaniu innych „blogerów” o podobnych zainteresowaniach
– Zawiązaniu nowych owocnych znajomości blogowych
– Uzyskaniu nowych odbiorców
– Staniu się ekspertem we własnej dziedzinie

Kilka sprawdzonych technik efektywnego korzystania ze strony Twitter:

1. Załóż swój profil na Twitter.com !
Zarejestruj się na tej stronie, wpisz nazwę profilu (Twoje imię i nazwisko, nazwa firmy, nazwa bloga), wstaw zdjęcie do profilu i napisz krótką notatkę o sobie (nie zapomnij o adresie bloga!).

2. Znajdź znajomych (Following)
W części Search wpisz nazwę, imię i nazwisko osoby lub bloga, którego szukasz, następnie kliknij na przycisk Follow (obok nazwy osoby).

Jeśli nie znasz jeszcze nikogo na Twitterze, możesz zawsze wyszukać profile, które dzielą podobne zainteresowania jak Twoje (w części Search wpisz poszukiwane słowo, potwierdź, a wyświetli Ci się lista osób, które posiadają identyczne hobby). Lub użyj przycisku Who To Follow, który ukaże interesujące profile na Twitter według kategorii.

Ważne: obserwuj interesujące osoby, proponujące ciekawe tematy!

(Możesz też dodać mnie, jako pierwszą osobę 🙂 @UrszulaPhelep )

3. Pisz (Tweet) regularnie
Pisz codziennie. Nie przesadzaj jednak z czasem spędzanym na Twitterze; wystarczy 10-15 minut dziennie na wysłanie ciekawych wiadomości.

4. Wysyłaj wartościowe informacje (Tweets)
Ważne: pisz na ciekawe tematy. Na Twitterze liczy się przede wszystkim jakość przekazywanych wiadomości, a nie ich ilość. Wysyłając często Tweety, ale o bezużytecznej treści, stracisz tylko swoich obserwatorów.

5. Przekazuj wiadomości innych osób (Retweet)
Dzięki przekazywaniu wiadomości napisanych przez inne osoby, okazujesz szacunek autorowi oraz dodajesz nowych wartościowych informacji Twoim własnym czytelnikom. Autor postu możliwe, że również zretweetuje Twoje teksty. Im więcej przekazywanych wiadomości, tym większe szanse na „sławę” na stronie Twitter.

6. Bądź komunikatywny
Angażuj się w rozmowy z innymi osobami (nie tylko tymi, które Cię obserwują, ale i z pozostałymi). Ludzie lubią to. Zadawaj pytania . Jeżeli któraś z interesujących i wpływowych osób na Twitterze odpowie Ci, możesz zyskać dużą część jej zwolenników.

7. Odpowiadaj na pytania i wiadomości adresowane do Ciebie
Jeśli ktoś zadaje Ci pytanie (poprzez dodanie nazwy Twego profilu do wiadomości, np. @UrszulaPhelep co sądzisz o współczesnym biznesie w Polsce?) lub wysyła Ci wiadomość prywatnie tzw. Messages, odpowiedz na nie, a zyskasz nowych obserwatorów lub zacieśnisz więzi z aktualnymi czytelnikami.

8. Bądź miły!
To nic trudnego. Nie twórz obraźliwych czy uszczypliwych Tweetow. Pisz i odpowiadaj innym z „uśmiechem”.

Urszula PHELEP

——————-

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, proszę kliknij w „Lubię to!”, Re-tweet jeśli posiadasz konto na Twitter lub zamieść link do artykułu na Twojej własnej stronie. Dziękuję!

, , , , , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona.