Co powinno znaleźć się na blogu – podstawy

Urszula Marketing

9 lipca 2015

Co powinno znaleźć się na blogu (biznesowym i lifestyle) – podstawy

Czasami na blogu można zaszaleć – wstawić jakiś nieziemski dodatek, inny od tych typowych, prezentowanych u konkurencji, przedstawić treść w oryginalnej formie, czy pobawić się kategoriami. To pozwala również na szybsze zapamiętanie bloga przez czytelników (hej, właśnie podsuwam ci pod nos ciekawy pomysł!). Z drugiej strony, na blogu muszą znaleźć się rzeczy, bez których nie może on praktycznie istnieć lub nie zostanie uznany za profesjonalnie prowadzoną stronę.

Po wielu podobnych pytaniach zadanych przez członków mojej grupy na Facebooku, na temat tego, co powinno konstytuować bazę bloga, postanowiłam nakręcić na ten temat film. Pokazuję w nim te kwestie od strony praktycznej, czyli od wnętrza mego kreatywnego bloga Sen Mai, jak i bloga biznesowego UP Kreatywny Marketing. Pod filmem znajdziesz check-listę wszystkich rzeczy, o których mówię. Możesz ją ściągnąć, wydrukować i zrobić szybką kontrolę bloga.

Wpisz swoje dane poniżej, by otrzymać check-listę “Co powinno znaleźć się na blogu (biznesowym i lifestyle)”.

 • Lucyna

  Lista pobrana,dziękuję, na pewno skorzystam.

 • Lista pobrana – bardzo dziękuję 🙂 Przyda się na 100%

 • Zastanawiam się cały czas nad wykorzystywaniem drugiego menu. U mnie jest minimum w tym miejscu, ponieważ czytelnicy mojego bloga, jak i strony biznesowej nie widzą taki pasków najczęściej i wg wszelkich badań gorących punktów na stronie, to menu jest kompletnie zapomniane. A jak jest u Ciebie?

 • No ja myślę że niezależnie czy to blog biznesowy czy nie, najważniejsza jest treść i interakcja z ludźmi. Nawet kiedy blog będzie dopicowany w 100% ale nie będziemy mieć tej umiejętności wchodzenia w interakcję – nic z tego nie będzie. Dlatego myślę, że początkujące osoby, przede wszystkim powinny budować społeczność, a na końcu skupiać się na wyglądzie i wszystkich blogowych dodatkach. Niestety, dzieje się zupełnie inaczej, ludzie inwestują w szablony, w dodatki, skupiają się na większości rzeczy, które potrzebne nie są.

  • Adrian ja mysle, ze jednak szablon jest wazny, bo jak Cie widza tak Cie pisza. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze np dopiero kiedy zmienilam szablon na blogu na powiedzmy powazniejszy, dopiero wtedy polecilo mnie kilka wiekszych blogerek i zebralam wiekszy ruch na stronie. Pozdrawiam serdecznie Beata

   • Oczywiście, wygląd wizualny również jest ważny. Jednak kiedy spotykasz człowieka, który “nie wygląda” ale po chwili rozmowy stwierdzasz że jest wartościowy, będziesz go chętnie widywać, a może nawet się z nim zaprzyjaźnisz. Z drugiej strony, kiedy spotkasz człowieka, który wygląda, ale w głowie ma siano, to choćby ten wygląd poprawił o 1000x to i tak – będziesz anty. To samo tyczy się bloga, wygląd – jest uzupełnieniem, które jest ważne, jednak najważniejsza esencja płynie z serducha, a to tam powstają najlepsze posty, które wplatają w cudze życie emocje.

 • Ale fajny pomysl z check lista, juz sie zapisuje, choc ja obawiam sie, ze mam za duzo rzeczy, bo z natury jestem chomikiem i ciezko mi sie pewnych rzeczy pozbyc. Pozdrawiam serdecznie Beata

 • Achhh, że też nie mam głośników w komputerze w pracy 😉 obejrzałabym Cię podczas przerwy – no nic, trzeba poczekać do wieczora a w międzyczasie poczytać checklistę 🙂