WordPress: co możesz z nim zrobić? - Urszula Marketing

Urszula Marketing

4 września 2018

WordPress: co możesz z nim zrobić?

post gościnny: Ola Gościniak 


WordPress to fantastyczny system do zarządzania treściami, który w tym roku miał przyjemność obchodzić piętnastolecie istnienia. Powstał głównie dla blogosfery, ale jego zastosowania nie kończą się jedynie na tym obszarze. Podpowiem Wam w jaki jeszcze sposób możecie wykorzystać to narzędzie dla rozwoju siebie lub swojego biznesu.

Co możesz zrobić z platformą WordPress?

Pierwszym, oczywistym zastosowaniem, które nasuwa się myśląc o WordPressie jest:

Blog

Jak już wcześniej wspomniałam blog jest standardowym zastosowaniem WordPressa. Możesz w nim pisać artykuły, zarządzać systemem komentarzy, koordynować treści czy planować teksty, które zostaną w przyszłości opublikowane. Możesz również napisać tekst i opublikować go od razu.

Jeśli, z kolei, masz swój swój biznes lub oferujesz konkretny zestaw umiejętności możesz stworzyć stronę, na której znajdowała się będzie Twoja oferta. Ten typ strony to:

Wizytówka

Taka strona zawiera kilka podstron typu: „O nas”, „Oferta”, „Kontakt”. Do tego celu WordPress także będzie idealnym rozwiązaniem.

Jeśli, na przykład, działasz w branży artystycznej - jesteś fotografem czy grafikiem idealnym typem strony na WordPressie będzie:

Portfolio

Taka strona idealnie sprawdzi się również dla: programisty czy architekta, ale i w innych branżach, w których warto zaprezentować online swoje prace. Wystarczy wybrać odpowiedni motyw, który zapewnia możliwość dodawania swoich prac.

Jeśli sprzedajesz swoje produkty online i działasz w branży e-commerce, to idealny dla Ciebie będzie:

Sklep internetowy

W bardzo prosty sposób możemy ze strony internetowej opartej na WordPressie stworzyć sklep
internetowy. Wystarczy zainstalować i odpowiednio skonfigurować darmową wtyczkę dedykowaną pod sklep internetowy, a mianowicie: WooCommerce. To wszystko daje możliwość łatwego rozwoju naszego biznesu bez dużych nakładów czasowych. Wszystko jest niezwykle proste i intuicyjne.

Jeśli masz produkty online - kursy, ebooki lub, na przykład, konsultacje, to idealny dla Ciebie będzie:

Landing page

Landing page to inaczej strona lądowania czyli krótka strona na której prezentujemy naszą usługę, produkt lub zbieramy kontakty do newslettera. Strona jest świetnym odnośnikiem dedykowanym konkretnemu tematowi. Mamy wtedy pewność, że użytkownik przechodząc na tę stronę uzyska informacje w konkretnym temacie.

Oprócz możliwości stworzenia dedykowanej strony dla kursu można również takie kursy sprzedawać za pomocą WordPressa. W takim przypadku wybieramy typ:

Strona z kursami online

WordPress daje fantastyczne możliwości do skoordynowania całego procesu umieszczenia produktu, opisania i dystrybucji. Mój blog wraz z całą platformą do kursów działa właśnie w oparciu o WordPressa.

Zdarza się również tak, że poszukujemy pracy. Zwykłe CV nie mają już takiej siły przebicia jak kiedyś i…trzeba się naprawdę nagłowić w jaki sposób przyciągnąć uwagę nowego pracodawcy. Wtedy idealnie sprawdzi się:

Internetowe CV

Możesz stworzyć krótkie CV w formie strony internetowej opartej na WordPressie. Jest to kreatywne podejście, które pokaże Twoje dodatkowe umiejętności w zakresie nowych technologii i na pewno nie pozwoli Twojemu CV zginąć w tłumie podobnych.

Bez przeszkód możesz również użyć WordPressa do stworzenia serwisu internetowego lub portalu branżowego, w którym publikować będzie kilka różnych podmiotów:

Portal informacyjny

Bez problemu możesz w WordPressie wykreować wielu użytkowników i nadać im różne role, np. autorów tekstów czy redaktorów. Będą mogli oni dodawać i edytować artykuły pojawiające się w serwisie.

Strona ślubna? Oczywiście! WordPress ma również takie możliwości:

Strona ślubna

Ostatnio ciekawym dodatkiem przy organizacji ślubów jest tworzenie indywidualnej strony, na której goście mogą zapoznać się ze szczegółami ceremonii, lepiej poznać młodą parę oraz zarezerwować prezenty tak, by się nie powtarzały.

I ostatnie, ale wcale nie gorsze zastosowanie:

Forum

Na WordPressie można postawić forum. Wystarczy zainstalować odpowiednią wtyczkę. Może się okazać to rozwiązanie ciekawym sposobem na stworzenie otwartej bazy wiedzy dla klientów.

Zastosowań WordPressa jest mnóstwo i jeśli poświęci się chwile czasu, by poznać co takiego skrywa i jakie daje możliwości to można się naprawdę miło zaskoczyć. WordPress daje możliwości nie tylko dla rozwoju swojego biznesu, ale również realizację siebie.

Czego jeszcze chciałabyś dowiedzieć się o WordPressie?

Informacje o autorce:

Ola Gościniak rozwija bloga Jestem Interaktywna olagosciniak.pl oraz grupę na FB Jesteśmy Interaktywne. Autorka książki "Bądź Online". Pomaga kobietom w tworzeniu swojego bloga, biznesu online oraz strony WWW prowadząc kursy, webinary oraz live’y. Finalistka konkursu Sukces Pisany Szminką Businesswoman roku w kategorii Influencerka Roku 2017 oraz wyróżniona przez JasonHunt w rankingu TOP30 wpływowych blogerów.

, , ,

 • Zastosowań jest sporo, natomiast ważne jest też spersonalizowanie, aby było czytelne gościom stron.

 • Bardzo fajny wpis dziewczyny. Rzeczywiscie wordpress jest cudownym narzedziem i wlasciwie mozna w nim zrealizowac wszystko, co tylko uda sie nam wymarzyc. If you can dream it, you can do it. Walt Disney

 • Cześć,
  Przydałyby się również przykłady stron z gotowymi szablonami tego.
  Pozdrawiam,
  Kasia

  • Cześć, są podane w formie zdjęć. :))