5 powodów dlaczego Twój biznes powinien używać Snapchata - Urszula Marketing

Urszula Marketing

25 stycznia 2017

5 powodów dlaczego Twój biznes powinien używać Snapchata

Co? Przecierasz oczy i raz jeszcze czytasz tytuł tego posta. Snapchat??

Jeśli znasz Snapchata to z pewnością zastanawiasz się, po co masz używać platformy stworzonej dla pryszczatych nastolatków wysyłających sobie filmy i zdjęcia, które znikają po kilku sekundach (lub 24 godzinach, jeśli znajdują się w „Stories”)?

Jeśli zaś nie znasz Snapchata, to zadajesz sobie pytanie, po kija Ci kolejna platforma społecznościowa?

Powiem już teraz, na wstępie, jaki jest powód numer 1, aby korzystać  ze Snapchata: używa go ponad 100 milionów ludzi – to powinno dać do myślenia, każdej osobie pragnącej rozwijać swoją działalność.

Pozostałe powody, dla których warto korzystać z tej platformy społecznościowej uzmysłowią większości przedsiębiorców i blogerów, jak ważna jest dziś aktywna obecność na Snapchacie.

1. Prawdziwe, osobiste kontakty

Snapchat to jedyne medium społecznościowe, dzięki któremu Twoja wiadomość dociera bezpośrednio na konto Twojego odbiorcy (na innych platformach publikujesz dla ogółu obserwatorów). Tak długo jak dana osoba obserwuje Twój profil, możesz wysyłać jej snapy prosto do skrzynki odbiorczej.

Przykład: wyślij od czasu do czasu snapa klientom z podziękowaniem za ich lojalność (możesz tu wybrać określone osoby, do których dotrze ta wiadomość).

Jedyna platforma społecznościowa, która wysyła wiadomość bezpośrednio do odbiorcy to ... Click To Tweet

2. Szybkie docieranie z przesłaniem

Twoje treści i zdjęcia ukazują się natychmiast po publikacji na profilach osób, które Ciebie obserwują. Otrzymują oni powiadomienie od Snapchata o Twojej wiadomości i wiedzą, że nie mają zbyt dużo czasu na jej odczytanie – co wiąże się z kolejnym punktem …

3. Pilność

Otrzymując  snapa w formie zdjęcia lub filmu, jego odbiorca po otworzeniu takiej przesyłki ma jedynie kilka sekund na przejrzenie jej – potem zdjęcie znika. Podobnie jest ze snapami tekstowymi (znikają po zamknięciu okienka czatu). Działanie Snapchata opiera się właśnie na tym, że coś pojawia się tam i zaraz znika.

W „Stories” (część aplikacji, która dostępna jest dla wszystkich osób lubiących Twój profil) filmy i zdjęcia są zachowane na 24 godziny od ich publikacji. To najlepsze miejsce na tworzenie marki, robienie buzzu wokół Twojej działalności, promocję produktów oraz budowanie autentyczności i zaufania.

Moja rada: publikuj codziennie w „Stories” filmy i zdjęcia, baw się filtrami i bądź kreatywna.

4. Tworzenie buzzu wokół produktu

Mów na Snapchacie o produkcie jeszcze zanim pojawi się on w sprzedaży, publikuj zdjęcia z pracy nad nim, wypowiadaj się na jego temat. W ten sposób zaczniesz naturalnie tworzyć zainteresowanie wokół tego produktu lub usługi.

5. Biznes/blog zza kulis

Jedną z najbardziej docenianych rzeczy na Snapchacie jest tworzenie tej prawdziwej i niedoskonałej autentyczności dla biznesu lub bloga.

Tutaj zdjęcia i filmy robione są spontanicznie i „z ręki”, bez instagramowej perfekcji i facebookowych wypracowanych treści promocyjnych. Tu przedstawiasz codzienne oblicze Twojej firmy, bloga lub osoby.

Przykład: pokaż publice, jak funkcjonuje Twój biznes „po godzinach”, jak Ty sama żyjesz. Jeśli jesteś fotografem to pokaż jak wygląda druga część Twojego studia (ta z totalnym bałaganem),  a jeśli jesteś trenerem sportowym, pokaż odbiorcom zdjęcia kiedy lenisz się pod telewizorem, itp.

Czy przekonałam Cie do Snapchata? Jeśli tak, to zacznij mnie obserwować, by otrzymywać jedną poradę biznesową/blogową na dzień oraz trochę sekretów zza kulis Urszuli Marketing.

, , , , , ,